Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.
Rejestracja
Agenda
12:00 – 12:05 – Powitanie uczestników
12:05 – 12:45 – Fujitsu PRIMEQUEST z procesorami Intel® Xeon® – serwer x86 o jakości i wydajności RISC, Adam Dyszkiewicz – Fujitsu
12:45 – 13:25 – Najnowsze procesory dla serwerów serii Intel® Xeon® E5 2600v2 oraz Intel® Xeon® E7 8800/4800/2800v2, Arkadiusz Rybakowski – Intel
13:25 – 13:35 – Sesja pytań i odpowiedzi
Opis
Temat: Fujitsu PRIMEQUEST – serwer x86 o jakości i wydajności RISC
Przeznaczona do zadań o krytycznym znaczeniu rodzina serwerów Fujitsu PRIMEQUEST z procesorami Intel® Xeon® łączy charakterystyczną dla architektury x86 elastyczność oraz korzyści ekonomiczne z cechami typowymi dla systemów typu mission-critical.
Serwery Fujitsu Primequest to możliwość radykalnej optymalizacji efektywności kosztowej względem porównywalnych platform serwerowych opartych na architekturze unixowej przy zachowaniu wszystkich cech zapewniających nieprzerwaną dostępność. Systemy Primequest mogą być wyposażone maksymalnie w 8 procesorów Intel® Xeon® E7-8800, co przekłada się na 120 dostępnych rdzeni obliczeniowych. Jednocześnie serwery te mogą być wyposażone nawet w 12 TB pamięci RAM. Rozwiązania te zapewniają tym samym niespotykaną wydajność i pojemność pamięci, wystarczające dla nawet najbardziej wymagających baz danych, aplikacji o krytycznym znaczeniu biznesowym i – działających bezpośrednio w pamięci – rozwiązań in-memory.
Wyjątkową wydajność serwerów Primequest gwarantują typowe dla systemów o znaczeniu krytycznym funkcje, uzupełnione innowacyjnymi funkcjami zapobiegania błędom i ich skutkom oraz mechanizmami samoleczenia, takim jak unikatowa funkcjonalność Active Reserved System Board. Dodatkowo serwery te posiadają elastyczne interfejsy I/O, a także rozbudowane narzędzia partycjonowania zarówno w warstwie logicznej, jak i sprzętowej. Unikalne funkcje systemów Primequest, takie jak mechanizmy dynamicznego partycjonowania, pozwalają też w efektywny sposób wykorzystywać dostępne zasoby, upraszczając jednocześnie działania związane z zarządzaniem zasobami bez potrzeby ponownego uruchamiania systemu.
Serwery Primequest to połączenie możliwości procesorów Intel® Xeon® E7, systemów operacyjnych Windows, Linux i Solaris x86 oraz bogactwa dostępnych dla tych środowisk rozwiązań z innowacyjną, odporną na błędy i zaprojektowaną pod kątem najwyższej dostępności i ciągłości biznesowej architekturą systemową. Dzięki temu systemy Primequest oferują zupełnie nowy poziom efektywności operacyjnej w zakresie najbardziej wymagających zastosowań i w oparciu o w pełni otwarte standardy. Systemy Fujitsu Primequest odpowiadają tym samym na rosnące oczekiwania, dotyczące większego wykorzystania otwartych standardów branżowych w zastosowaniach o krytycznym znaczeniu biznesowym.
Prelegenci
Adam Dyszkiewicz, Servers Product Manager w Fujitsu Technology Solutions.
Z firmą Fujitsu (wcześniej Fujitsu-Siemens) związany jest zawodowo od 2005 roku. Od pięciu lat zajmuje stanowiska związane z zarządzaniem liniami produktowymi i jest odpowiedzialny za portfolio serwerów x86 i rozwój biznesu serwerowego Fujitsu w Polsce. Zajmuje się m.in. szkoleniami dla partnerów i klientów, sprzedażą, aktywnościami w obszarze marketingu i PR. Adam Dyszkiewicz ukończył studia na kierunku informatyka na Politechnice Warszawskiej oraz jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej.
Arkadiusz Rybakowski, Enterprise Technology Specialist, Intel Corporation
W dziale Enterprise Solution Sales od 2012 roku odpowiada za aspekty techniczne produktów i technologii Intela stosowanych w rozwiązaniach korporacyjnych. Specjalizuje się w technologiach i rozwiązaniach Intela dla Data Center. Posiada również wiedzę na temat rozwiązań Intela stosowanych w komputerach stacjonarnych i laptopach. Zajmuje się szkoleniem klientów korporacyjnych i partnerów w przekrojowym zakresie technologii i produktów Intel. Poprzednio przez blisko 13 lat pracował u jednego z integratorów gdzie zajmował się wsparciem sprzedaży, projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań infrastrukturalnych w zakresie: serwery, storage i sieci SAN. Jest absolwentem i byłym pracownikiem Politechniki Poznańskiej.