Chmura obliczeniowa z perspektywy CFO – wyzwanie, ryzyko, czy nieograniczone możliwości?



 

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.

banner

Rejestracja


Agenda

• Rodzaje i modele usług przetwarzania w chmurze – wprowadzenie
• Trendy na rynku
• Obszary kosztów i korzyści ROI
• Elastyczne modele finansowania
• Potencjalne ryzyka oraz bezpieczeństwo
• Przykłady dostawców
• Przykłady zastosowań

Opis

Temat: Chmura obliczeniowa z perspektywy CFO – wyzwanie, ryzyko, czy nieograniczone możliwości?

 
Rola CFO na świecie ulega wyraźnej ewolucji, zmieniając ją z osoby nadzorującej kwestie księgowe do strategicznego partnera i doradcy CEO oraz właścicieli spółek. Od CO oczekuje się coraz większej aktywności w kształtowaniu strategii organizacji. Do zadań nowoczesnego CFO należy zatem nie tyle bieżące zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, co dbanie o prawidłowy rozwój organizacji i nadzór nad strategią biznesową przyjętą przez zarząd i właścicieli firm.
 
Budżety IT stają się jednym z najwięcej ważących budżetów w koszyku kosztów w firmach. Trudno dziwić się, że koszty IT rosną – od sprawnych systemów zależy często już nie tylko terminowe i rzetelne raportowanie, księgowość i kontroling, ale również, a może przede wszystkim, efektywność procesów w firmie. Ale czy musi to oznaczać niekończący się wzrost nakładów na IT?
 
Rozwój technologii informatycznych w tym możliwości, jakie daje przetwarzanie w chmurze obliczeniowej, otwiera przed przedsiębiorstwami olbrzymie możliwości. Zmiany zachodzące w tym zakresie i umiejętne ich wykorzystanie rodzą z jednej strony szanse na uzyskanie przewagi konkurencyjnej, z drugiej strony niosą za sobą pewne ryzyka, które w dotychczasowym modelu funkcjonowania firmy nie występowały.
 
Cloud Computing jest jedną z technologii, która może całkowicie zmienić model korzystania z systemów informatycznych. Cloud daje przedsiębiorstwom dostęp do rozwiązań niezwykle elastycznych pod względem mocy, jaką oferują, ale co równie istotne pod względem kosztów, jakie firma ponosi za korzystanie z systemów.
 
Celem webinarium jest otwarta dyskusja i uzyskanie odpowiedzi na najbardziej palące pytania, które osoby odpowiedzialne za finanse w firmach często sobie zadają.
• Czym z perspektywy biznesowej jest Cloud Computing?
Na jakie korzyści finansowe w porównaniu do modelu tradycyjnego firmy mogą liczyć?
Jakie korzyści biznesowe i jakie zagrożenia niesie ze sobą?
• Czy dane przedsiębiorstwa na pewno będą bezpieczne?
Jak bardzo model korzystania z systemów IT oparty o Cloud opłaca się?

 

Prelegenci


Radziwon_KrzysztofKrzysztof Radziwon, Partner w Departamencie Risk Consulting, KPMG w Polsce
Krzysztof posiada ponad 16 lat doświadczenia w zakresie szeroko rozumianego zarządzania ryzykiem oraz audytu systemów informatycznych. Do KPMG w Polsce dołączył w 1998 roku. Od tego czasu zrealizował szereg projektów związanych z oceną ryzyka związanego z technologiami informatycznymi oraz projektowaniem rozwiązań mających za zadanie uprawnienie systemów kontroli wewnętrznej zarówno na warstwie procesów biznesowych jak i systemów informatycznych.
Posiada doświadczenie w sektorach telekomunikacyjnym, bankowym, ubezpieczeniowym oraz w szeroko rozumianym sektorze przemysłowym. Jest członkiem stowarzyszenia Association of Chartered Certified Accountants, posiada również kwalifikacje CISA (Certified Information Systems Auditor) oraz CRISC (Certified in Risk and Information Systems Controls).
 

 

 
 

 
Przemysław SzuderPrzemysław Szuder, Dyrektor działu Marketing & Operations w Microsoft
Przemysław Szuder do zespołu Microsoft dołączył w 2009 roku, obejmując stanowisko CFO polskiego oddziału firmy. Od stycznia 2011 roku zajmuje stanowisko Dyrektora działu Marketing & Operations, odpowiadając za realizację strategicznych celów biznesowych i działalność marketingową polskiego oddziału firmy.
Karierę zawodową rozpoczynał w Procter&Gamble, gdzie przez wiele lat zajmował różne stanowiska finansowe, jak również był odpowiedzialny za połączenie z firmą Gillette. Bezpośrednio przed przejściem do Microsoft przez dwa lata był związany z firmą Dell, gdzie zajmował stanowisko Business Controllera i Dyrektora Finansowego. Był odpowiedzialny za proces planowania strategicznego, controllingu finansowego oraz efektywności sprzedaży.
Przemysław Szuder jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W 2013 roku ukończył także prestiżowy Executive MBA w IMD w Lozannie. Jego pasją jest sport, a zwłaszcza triathlon, kolarstwo i bieganie.
 

 

 
 

 
 
Karasek_JanJan Karasek, Partner w Departamencie Management Consulting, KPMG w Polsce.
Jan dołączył do KPMG w 2006 roku. Jako Partner w Dziale Management Consulting odpowiada za rozwój doradztwa w zarządzaniu przedsiębiorstwami m.in. w obszarach: strategii i rozwoju czy efektywności modeli operacyjnych przedsiębiorstw.
Posiada ponad 18 lat doświadczenia zawodowego świadcząc profesjonalne usługi konsultingowe głównie w zakresie: wprowadzania nowych produktów i usług, opracowywania biznesplanów, analiz opłacalności nowych przedsięwzięć i wdrożeń, zarządzania strukturami organizacyjnymi, podnoszenia efektywności. Posiada również doświadczenia w zarządzaniu operacyjnym przedsiębiorstwami, które zdobył pełniąc funkcje dyrektora w obszarach strategii, rozwoju biznesu czy zarządzania dużymi projektami w przedsiębiorstwach z polskich i międzynarodowych grup kapitałowych.
Jest absolwentem Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz zdobył tytuł Executive MBA w ramach programu realizowanego przez WUT Business School, London Business School, HEC School of Management-Paris i Norwegian School of Economics.
 

 
 
Jarosław SokolnickiJarosław Sokolnicki, Business Development Manager | Cloud Services, Microsoft
Pracuje w firmie Microsoft od 10 lat, obecnie na stanowisku Business Development Manager, Cloud Services. Jest odpowiedzialny za sprzedaż, rozwój i współpracę z firmami partnerskimi Microsoft w ramach technologii Cloud Computing. Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydział SiMR, ukończył również studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Projektami w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Koźmińskiego w Warszawie. Edukację uzupełnił ukończeniem studiów doktoranckich na kierunku Zarządzanie, Akademii Leona Koźmińskiego. Wykłada na SGH na studiach podyplomowych. Wieloletni inżynier i trener Microsoft, technologiami IT zajmuje się od 17 lat.
 

 
 
 
 
 

 

Partnerzy webinarium


 
 
 
logo_microsoft
 
 
KPMG_Plus_Strapline_NormalUse_RGB_m
 
 
Partner medialny:

 
 
KarierawFinansach_m